תוכנה לניהול מכבסות

 
RFID
העולם מתקדם ויחד איתו גם פתרונות הטכנולוגיה המוצעים למפעלי ייצור ומחסנים לוגיסטיים לצרכי איסוף נתונים אוטומטיים. בכתבה שלפניכם, תוכלו למצוא מידע מקצועי מורחב על טכנולוגיית RFID הנחשבת לדבר הבא בנושא איסוף הנתונים האוטומאטי. 
 
חברת בוס דיימקס הינה בעלת ניסיון של שנים רבות בהתאמה וכתיבה של מערכות ניהול ודיווח מצאי בבתי עסק בכל סוגי התעשיות.
מערכת ניהול מכבסות באמצעות RFID של בוס דיימקס תאפשר לארגון לקבל תמונה מלאה על מצב הפריטים והתהליכים בארגון תוך ביצוע דיווח ומעקב בשטח באמצעות מסופונים, טלפונים חכמים, מחשבים ניידים וכל זאת בשילוב תגים מסוגים שונים.

מערכות ניהול המכבסות שלנו מאפשרות עבודה למול מסדי נתונים (DATABASE) מקומי או עבודה למול DATABASE של תוכנת ERP שונות כגון: פריוירטי, ZOOM, חשבשבת, SAP ,NAVISION ,SBO, קו מערכות, תפנית, מעלה NX ומערכות נוספות.

הקוראים החכמים ומסופוני בוס דיימקס יפעלו במגוון סוגי תקשורות למול מערכת ERP של הארגון החל מתקשרות WLAN, סלולאר , BLUETOOTH .

בנוסף, התוכנה מאפשרת עבודה והדפסה מול מדפסות ברקוד דוגמת ZEBRA ,INTERMEC DATAMAX ,TSC ,CITIZEN וכיו"ב. 
 
 
טכנולוגיית RFID - תגים חכמים משדרים חדשה
על מנת שיעבור, כמה שיותר מידע, רלוונטי אודות המוצר ואודות תהליך הייצור והאחסון שלו, באופן אוטומטי, מידי וללא צורך במגע פיזי עם הסחורה , פותחה טכנולוגיה חדשה שבבסיסה פותחו משדרים ומקלטים ייעודיים,
המקיימים בניהם תקשורת רציפה אוטומטית באמצעות תדר רדיו או תקשורת פר דרישה על פי ההגדרה של הצורך. 
טכנולוגיית התגים החכמים Rfid-radio frequency identification, הפועלת באמצעות תדר רדיו מזהה, המוטבע הן על האריזה והן על המשטח עליו מונחים המוצאים הארוזים מאותו הסוג.
 
הטבעת התגים החכמים מתבצעת, עוד בשלב הייצור/אריזה. וכל מידע הקשור במוצרים ובמשטחי מוזרם באופן מידי למערכת מרכזית אליה יש למנהל גישה מכל מקום ובכל זמן.
 
במקביל לתגים המשדרים RFID TAGS פותחו גם מקלטים שבאמצעות התקנתם על גבי מדפים,/מלגזות/ מסופונים אלחוטיים במקומות שונים, לאורך כל מסלול המוצר מרגע סיום האריזה ועד לסיום השילוח וסוף שרשרת האספקה וההפצה.
 
הקוראים RFID READER המותקנים ע"ג המדפים,/מלגזות/פתחי המרכז הלוגיסטי מדווחים על הפריטים/טובין/מקט"ים שנמצאים עליהם בכל עת ומסוגלים לזהות כל שינוי שחל גל גבי המדף /משטח/אריזה באופן מידי.
 
בנוסף לזיהוי באמצעות מערכת תוכנה נלווית הם מתוכנתים גם לשלוח התראה אודות השינוי/מיקום שונה/העברה בין איתורים/שינוי סטטוס וכדומה . באופן הזה מתקיימת בנוסף לכל תהליך הייעול גם מערכת אבטחה ועקיבות מלאה על המוצר/המשטח/המטען ובקרה נוספת אודות המוצרים במחסנים.
 
הקוראים יעבירו התרעה למדף וגם למערכת הבקרה המרכזית שתוגדר להם, גם כאשר על המדף או המשטח יונחו מוצרים לא נכונים מוגדר גם כפתרון "מדף חכם".
 
כל שגיאה אנושית שעשויה להיגרם בשוגג או במתכוון ע"י עובדים, תימנע ובנוסף יחסכו הרבה מאוד זמן ומשאבים ,על התמצאות במחסן ומציאת פריטים.
 
השימוש בתגים החכמים מאפשרים גם למנהל המחסן או החנות, להקל על עבודת העובדים הסיזיפית. 
מייעלות סימון פריטים, טווח קריאה גדול, ספיר 
מערכות איסוף נתונים אוטומטיים, הן למעשה הגדרה כוללת לכל סוגי מערכות הטכנולוגיה השונות המיועדות לכלל ענפי המשק השונים בהם נדרשת מלאכת סימון פריטים לאורך כל שרשרת הייצור, השיווק וההפצה, 
החל ממפעלי ייצור ומחסנים לוגיסטיים, דרך רשתות קמעונאות ועד לבתי עסק שונים המחזיקים במלאי כזה או אחר של פריטים המיועדים למכירה.
 
תחום איסוף הנתונים האוטומאטיים הידוע גם בשם: AIDC, נחשב אומנם לתחום חדשני יחסית בענפי התעשייה והמסחר השונים, והוא מבוסס בין היתר על שיטת הברקוד (קו קווים), אשר הומצאה אומנם בשנת 1948 אך פותחה לשימוש רק בשנת 1971 על ידי חברת IBM. 
שיטת הברוקד, אשר פותחה במטרה לאפשר קריאה אוטומאטית של תוויות מוצר אשר סומנו מראש לצורך כך, הפכה עם השנים לאחת מהשיטות הנפוצות ביותר מסביב לעולם לצרכי סימון וקריאת מוצרים. 
בדומה לכל תחום אחר בחיינו בעידן הטכנולוגי, גם תחום איסוף הנתונים האוטומאטיים, זוכה לחידושים פורצי דרך במהלך השנים האחרונות, כאשר אחד מהחידושים האחרונים ביותר בתחום זה הינה טכנולוגיה חדשנית העונה לשם RFID הנחשבת לדבר הבא בתחום איסוף הנתונים האוטומאטי.
מה חשוב לדעת?
ראשי התיבות הן: RADIO FREQUENCY IDENTIFICATIOM (זיהוי תדרי רדיו), היא למעשה טכנולוגיה מתקדמת מסוגה המצויה בימים אלו בשלבי החדרתה הסופיים לשווקים הבינלאומיים, לרבות ישראל. טכנולוגיה זו, מאפשרת לכלל ענפי המשק בהם נדרשת מלאת סימון פריטים לאורך כל שרשרת הייצור, שיווק וההפצה, ליהנות מטכנולוגיית תגים חכמים היכולים לעבוד במספר טכנולוגיות במקביל.
 
באמצעות טכנולוגיה זו, ניתן לייעל את הליך סימון פריטי הייצור/מכירה לאורך כל שרשרת הערך, משלב סימון חומרי הגלם ועד אספקת המוצר הסופי ללקוח. טווח הקריאה הגדול והיכולות לבצע ספירה של מספר תגים במקביל, מהווים רק חלק מהיתרונות המוצעים לכם בטכנולוגיית RFID.
 
חשוב לציין שצורתה הנוכחית של הטכנולוגייה אומנם התפתחה כבר בסוף שנות ה-60 של המאה החולפת, אך השימוש בה היה מוגבל לנוכח העלויות הגבוהות אשר נלוו לשימוש בטכנולוגיה, כאשר רק צבאות ומערכות ביטחוניות מסביב לעולם עשו בה שימוש. במהלך השנים האחרונות, לנוכח פיתוחן של תגים חכמים, נעשה שימוש הולך וגובר בטכנולוגיה זו בקרב גופים מסחריים ויצרניים מסביב לעולם.
RFID - יתרונות הטכנולוגיה
התגים החכמים מאפשרים לכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות שימוש בטכנולוגיה הכוללים בין היתר:
מעקב דינמי אחר תהליכי עבודה ומוצרים שונים בזמן אמת
חיסכון משמעותי בזמן הנובע לנוכח קצב ויעילות מהירות העברת המידע באמצעות טכנולוגיה זו
הפחתה משמעותית של "טעויות אנוש" במהלך ניהול מלאי וביצוע פעולות אדמיניסטרטיביות נוספות, וזאת לנוכח הצמצום בהתערבותו של כוח אדם אנושי בביצוע הפעולות השונות
 
יתרונות אלו ונוספים הופכים את התגים החכמים הפועלים באמצעות טכנולוגיית RFID, לתגים מבוקשים במגוון רחב של תעשיות ושירותים מסביב לעולם, כאשר בתחום הקמעונאי, התגים משמשים בין היתר להפעלתן של "עגלות קנייה חכמות" היודעת לקרוא את מוצרי העגלה ולחשב את עלותם המדויק מבלי להידרש להעביר את המוצרים בשירותי קופה. השימוש בתגים החכמים פותח עבורכם עולם שלם ומתקדם יותר של אפשרויות בקרב מפעלי ייצור, מחסנים לוגיסטיים וכדומה, כאשר השימוש בתגים החכמים מיושם בהתאם לצרכי בית העסק.
בוס דיימקס - החברה המובילה בישראל בתחום פתרונות RFID
בוס דיימקס הינה חברה ישראלית הפועלת בתחומי מערכות איסוף נתונים אוטומאטיים זה למעלה מ-26 שנה. שירותי החברה מתמקדים בהטמעת פתרונות ייעול לצרכי תהליכים לוגיסטיים, בקרת רצפת ייצור, ניטור מידע בארגונים וזאת במסגרת התאמת פתרונות TURNKEY למגוון רחב של חברות מובילות בארץ ובעולם. לאורך השנים, חברת בוס דיימקס, הינה אחת מהחברות הבודדות בשוק הישראלי אשר התמתחה בניהול פרויקטים שונים בהם שולבה טכנולוגיית RFID. הניסיון המעשי העומד לרשות כ-70 עובדי החברה ובהם מהנדסי תוכנה, מהנדסי תעשייה וניהול, טכנאים ועוד, מבטיח גם לכם פתרונות לכל שרשרת האספקה וזאת תוך התאמת והטמעת השימוש בתגים החכמים בהתאם לצרכי הארגון, החברה או בית העסק.
תכונות עיקריות של המערכת RFID:
התאמה של צרכי ה- RFID לסביבה והפתרון
נוחות שימוש וזמני תגובה מעולים
פתרונות אוטומטיים משולבים ב AI לתקשורת Online ו- Offline
אפשרות חתימה על גבי המכשיר
גמישות גבוהה ביישום
מנגנוני איסוף נתונים אוטומטיים לחלוטין
יכולת קישור מול מגוון פתרונות ארגוניים
מנגנוני סנכרון יעילים כולל עדכוני תוכנה.
קריאת נתונים מ READER לסוגים שונים:
איסוף נתונים אוטו
מנגנוני עדכון נתונים והפעלות אוטו
מניעת תקלות אנוש באיסוף נתונים.
שילוב קוראי RFID מסוגים שונים:
מסופון לקריאה בודדת
שולחן קריאה לקריאת חבילות / קבוצות פריטים
פריטים בתהליכים בייצור
פריטים במעבר רכבים
פריטים במעבר משאיות.
חתימה על גבי המכשיר:
חתימת לקוח וספק
אפשרות שילוב בדוחות ארגוניים כקובץ גרפי.
סנכרון נתונים לבסיס נתונים ארגוני:
סנכרון אוטו' או ידני
יכולת סנכרון מידע בעדיפות גבוהה.
הודעות:
"דחיפת" הודעות ופרוט
מנגנון ל"דחיפת" ההודעות
הודעות "רכות" או "קשות"
אפשרות דילוג הודעה
מעקב קריאת הודעה.
שילוב בתהליכים מפעליים מלאים:
כחלק מרצפת ייצור מפעלית
שילוב בתהליכי בקרה אוטו'
דיווח באמצעות אמצעים וויזואליים מגוונים.